FB_click.png

AKTUALITY

Příměstské soustředění

Ve dnech 6. - 10. července 2020 proběhlo atletické soustředění, které se letos konalo příměstskou formou. Každý den jsme se sešli v 8 hodin na stadionu a v 16 hodin jsme děti opět odevzdali do rukou rodičů. Celého soustředění se zúčastnilo 24 dětí, které byly rozděleny do 4 týmů, ve kterých soutěžily. Nejlépe si vedl tým TYGŘÍKŮ pod vedením kapitánky Nelly Erbenové.

V průběhu týdne si děti vyzkoušely specializované tréninky. Věnovali jsme se například oštěpu, vrhu koulí, skoku vysokému a dalekému, překážkářské průpravě či nácviku nízkého startu. V úterý jsme měli pro děti připravený biatlon. Před obědem proběhl nástřel, odpoledne byl závod. Každý závodník měl dvě rány, při neúspěchu musel absolvovat trestné 30 metrů dlouhé kolečko. Všichni běželi 400 metrů a poté předávali štafetu.

Ve středu jsme vyrazili na pěší výlet. Ráno jsme si zabalili řízky, jablko a tatranku a vyrazili jsme směr Dvoračka, Vébrovka, Zámecký vrch, kolem Pěti buků jsme sešli na Zelenou Louku a podél řeky jsme se vrátili na stadion. Bohužel nás zastihl déšť, ale byli jsme vybaveni a část cesty jsme absolvovali v pláštěnkách. 

Ve čtvrtek jsme měli na programu orientační běh a podvečerní táborák. Při orienťáku se nám nikdo neztratil a nejlépe si vedla dvojice Lukáš a Matyáš. Ti zvládli trať v rekordním čase pod devět minut. Odpoledne jsme si společně nachystali ohniště a opekli jsme si buřty. Chvíli se i u kytary zpívalo a v závěru se hrálo na schovávanou. V tento den děti odcházely až v 18.30. 

Páteční den byl ve znamení tréninku a závěrečných disciplín v rámci soutěže družstev. Odpoledne jsme se vydali k řece, kde jsme se osvěžili. Někteří si jen namočili nohy, jiní se potápěli a většina se zapojila do vodní bitvy. Po návratu proběhlo vyhlášení výsledků, zhodnocení celého soustředění a předání drobných odměn. 

Soustředění se vydařilo, zažili jsme chlad, déšť i parno a věříme, že si každý odnesl pěkné zážitky, na které bude ještě dlouho vzpomínat. 

Bookmark and Share