FB_click.png

AKTUALITY

Úspěchy atletů

Druhá polovina závodní sezony začala pro náš oddíl velmi dobře. Matěj Zima obsadil 6. místo na MČR v běhu do vrchu a dostal se do nominace na Mistrovství Evropy v této disciplíně. Následující víkend se v Plzni konalo MČR mužů a žen, kde vynikající formu potvrdil Matěj Červený, který si v rozběhu na 400 metrů zaběhl osobní rekord a probojoval se do finále, ve kterém obsadil 8. místo. Na stejné trati s překážkami se představila Jana Holubcová, která obsadila celkové 13. místo. Dalším mistrovským závodem bylo MČR dorostu a juniorů, které se konalo v Ostravě a reprezentovala nás Kateřina Holubcová. Ta si v rozběhu na 100 metrů překážek vytvořila osobní rekord a jen velmi těsně ji unikl postup do finále. Nakonec obsadila 10. příčku. Katka běžela ještě 300 metrů překážek, kde jí patřilo 17. místo. Trojnásobnou účast jsme měli v národním závodě při Zlaté tretře v Ostravě. Sestry Holubcovy běžely 100 metrů, Matěj Červený se postavil na start 400 metrů.

Od konce srpna pokračují také krajské přebory družstev. V kategorii juniorů obsadila naše družstva druhá místa. Starší žactvo absolvovalo dva závody a v konečném pořadí si chlapci zajistili 2. místo a postup na mistrovství Čech družstev, které se na konci září uskuteční v Novém Městě nad Metují. Děvčata bojovala do posledních chvil, ale postup jim unikl. Obsadila celkovou 3. příčku. Krajskými přeborníky mezi jednotlivci se stal Michal Šrejber (60m, 300m), Marek Matěják (skok daleký) a štafeta hochů 4x300m ve složení: Kačer, Šašek, Matěják, Šrejber. Dále jsme posbírali pět stříbrných medailí a osm bronzových. KP staršího žactva hodnotíme jako úspěšné a všem atletům přejeme ještě mnoho sil do zbytku sezony.

Bookmark and Share