FB_click.png

AKTUALITY

5. místa na mistrovství republiky

Minulý víkend byl atletikou doslova nabitý. V Jablonci nad Nisou se konalo MČR do 22 let, Třinec hostil MČR žactva. Na obou vrcholných akcích jsme měli po dvou zástupcích.

V Jablonci nás reprezentovaly sestry Holubcovy. Lépe se vedlo starší Janě, která si v rozběhu na 400 metrů překážek vytvořila osobní rekord (62,62) a postoupila do finále, ve kterém si doběhla pro 5. místo. Jana startovala také v běhu na 100 metrů překážek, kde jí postup smolně unikl. Mladší Kateřina obsadila v běhu na 100 metrů celkové 15. místo. Na dvojnásobné trati se jí vedlo o poznání lépe. V rozběhu si vylepšila osobák a postoupila do finále, ve kterém obsadila 8. příčku.

Na MČR do Třince odcestovali Michal Šrejber, Daniela Macnarová a spolu s nimi trenér Miloš Havelka. Michal se v sobotu postavil na start rozběhu na 300 metrů, který s přehledem ovládl a byl z toho osobní rekord (36,80). V nedělním finále se opět dostal pod hranici 37 sekund, ale stačilo to pouze na 5. místo. Michal měl určitě medailové ambice, ale i tak může být spokojený. Daniela za svým osobákem zaostala, ve skoku vysokém překonala laťku ve výšce 155 cm, což stačilo na dělené 9. místo. Celkově se v soutěži příliš vysoko neskákalo, kdyby prodala to, co umí, mohla cinknout medaile. 

Obě mistrovství hodnotíme jako zdařilá a všem účastníkům gratulujeme! 

Bookmark and Share