AKTUALITY

Z MČR žactva jsme si odvezli dvě medaile

Posledním vrcholem halové sezony bylo MČR žactva, které se uskutečnilo první březnový víkend v Ostravě. Celkově se ho zúčastnilo 421 atletů a atletek ze 122 oddílů. Náš oddíl reprezentovali 4 atleti, kterým se vedlo na výbornou. Stříbrnou medaili získala ve skoku vysokém Anežka Konrádová, která překonala laťku ve výšce 164 centimetrů. Pro bronzovou medaili si doběhl na trati 800 metrů Lukáš Bednařík, který si již v sobotním rozběhu vylepšil osobní rekord o necelé dvě vteřiny a v nedělním finále stlačil čas o další dvě sekundy na výsledné 2:03,50. Premiéru na velké akci zažil Ondřej Matějec, který si ve skoku vysokém vylepšil o jeden centimetr osobní rekord a 167 cm mu zajistilo 12. příčku. Pokud by soutěží procházel čistě, tak by jeho výkon bral 7. místo. I David Oupic startoval poprvé na MČR a projevila se na něm značná nervozita. V běhu na 800 metrů obsadil konečné 19. místo. Všem moc gratulujeme!