FB_click.png

AKTUALITY

Atletika pro děti zábavně a hravě

V průběhu měsíce května se naši mladší atleti ze skupiny trenérek Matěnové a Andrlíkové účastnili „on-line“ závodů s názvem Atletika pro děti zábavně a hravě. 

Mladí sportovci nejen z našeho oddílu, ale z celé republiky si mohli během tréninků vyzkoušet tři netradiční disciplíny. První disciplínou byl skokanský ciferník, druhou hod pěnovou raketkou a třetí byla člunková štafeta. Která z nich byla nejtěžší? Asi ten ciferník. Sportovci při něm skákali v kruhu po jedné noze. Postupně přeskočili osm překážek po pravé noze a poté nohy vyměnili a skákali po levé noze. 

Závody měly i bonusovou disciplínu, která byla hodně variabilní. Trenéři měli za úkol vymyslet překážkovou dráhu s využitím atletických tréninkových pomůcek. My využili nejen pomůcky, ale i hrazdy u atletické dráhy a krátký svah od hrazd. A to se dětem líbilo asi nejvíce - kutálet se jako sudy dolů se svahu.

Vše jsme pilně dokumentovali, fotili, výkony jsme zapisovali a nakonec je v daném termínu zapsali do online formuláře. Vyhodnocení soutěže jsme se dozvěděli netradičně - formou videa na youtube. Vyhlašovali v něm ale pouze prvních pět týmů, mezi které jsme se, bohužel, neprobojovali.

I tak ale atleti získali odměny za účast v soutěži. Už se těšíme, jakou výzvu nám na příští jaro opět na atletickém svazu vymyslí.

Bookmark and Share