AKTUALITY

Titul mistra republiky a další skvělé výsledky z MČR gigantu

MČR dorostu a juniorů se 17. - 18. června konalo v Praze na Julisce za pořadatelství místní Dukly. Náš oddíl reprezentovalo celkem sedm atletů a získali jsme jednu zlatou medaili a dalších pět umístění v top 8.

Velkou radost nám udělal Štěpán Jirásko, který ve skoku vysokém dorostenců potvrdil roli favorita a výkonem 196 centimetrů zvítězil. Pokoušel se ještě o zdolání hranice dvou metrů, ale zatím neúspěšně. V následném rozhovoru prozradil, že se v průběhu závodu potýkal se zmizelou značkou a musel si náběh znovu nakrokovat.

Dvě bramborové medaile vybojovala Kateřina Holubcová. Ta si zlepšila osobní rekordy v běhu na 100 i 400 metrů překážek, přesto to na cenné kovy nestačilo. 5. místo patřilo v běhu na 1500 metrů Niki Flečkové, která se v neděli postavila ještě na start trojky, kde si výrazně vylepšila osobní rekord a skončila devátá. Dařilo se i Kláře Vymetalové v trojskoku. Dvakrát si vylepšila svůj osobní rekord a obsadila 6. příčku. Amálie Návratová startovala ve dvou disciplínách, lepšího výsledku dosáhla ve skoku dalekém, kde byla sedmá. V běhu na 100 metrů si vylepšila sezónní maximum a obsadila celkové 13. místo. "Dvojboj" absolvoval i Marek Matěják, který v sobotu skákal dálku (10. místo) a v neděli trojskok. Bohužel se nepopasoval s rozběhem, třikrát přešlápl a tím pádem nezapsal žádný výkon. Po vydatném dešti se v sobotu na start běhu na 400 metrů překážek postavil Marek Dítě, který si i přes krajní dráhu vylepšil osobní rekord a po zranění se vrátil zpět.

Všem atletům moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci nejen jim, ale i jejich trenérům.