FB_click.png

AKTUALITY

Běh lužanskými hvozdy

38. ročník závodu se konal 29. června 2013 v rekreační oblasti Obecního úřadu v Lužanech. Tentokrát jsme měli několik „želízek v ohni“ a naši sportovci se opravdu ukázali! Již v kategorii děti – ročník 2007 se umístila na třetím místě Ema PILAŘOVÁ, která běžela 150 m. Pak následoval běh na 300 m – žákyně, ročník 2005 – 2006, kde Loko mělo tři atletky – Sabinu KUBASOVOU, Kláru PATSCHOVOU a Kláru VYMETALOVOU – ta získala druhé místo a stříbrnou medaili.

Dík za skvělý výkon však patří i prvním dvěma jmenovaným, i když na stupních vítězů nestanuly. V běhu na 600 m v kategorii žáků, ročník 2003 – 2004 byla Lokomotiva zastoupena dvěma závodníky a oba dosáhli na stupně vítězů. Na 1. místě skončil Robert HURDÁLEK, o příčku níž pak stál Jakub ŽAČOK. 800 m v kategorii žákyně, ročník 1999 – 2000, pak běžela Veronika Müllerová, která obsadila 3. místo. Stejnou trať v kategorii žáků absolvoval Vít Vosáhlo (ročník 2000), který vystoupil na příčku nejvyšší a získal zlatou medaili. Závodu na 5000 m se zúčastnil další atlet Loko Trutnov – Jakub Červený, který ve své kategorii – dorostenci, ročník 1995 – 96, byl nejrychlejší a pro naše barvy to znamenalo další zlato.

V hlavním závodě mužů, kde ve všech věkových kategoriích od 19 do 69 let startovalo na 80 závodníků, byl zastoupen i náš oddíl. Robert Hurdálek st. si vedl velice dobře – z celkového počtu závodníků doběhl na 5. místě a vzhledem k tomu, že bylo bodováno míst 6, odnesl si za toto umístění i cenu. Ve své kategorii pak získal zlatou medaili a stanul tak na stupni nejvyšším.

Trutnovští atleti nezklamali a všem zúčastněným, kteří se letošního ročníku Běhu lužanskými hvozdy zúčastnili, děkujeme za reprezentaci našeho oddílu. Gratulujeme !!!

Bookmark and Share